Podawanie leku przeciwgorączkowego choremu na grypę żołądkową

czy przy podwyższonej temperaturze (37, 5) i podejrzeniu zatrucia lub grypy żołądkowej należy już zażyć lek przeciwgorączkowy, jeśli tak to czy można podać lek na pusty żołądek? chory nie może niczego zjeść, bardzo proszę o odpowiedź co robić, dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy podać lek przeciwgorączkowy. Jeśli nie ma innej możliwości to lek może zostać podany na czczo. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.