Brak jednej tabletki z blistra

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, chodzi o to, że nie mam jednej tabletki z blistra z. Jest to 4 tabletka. Czy coś się stanie jeśli jej nie wezme? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od tego jakie tabletki Pani zażywa. Jeśli zażywa Pani tabletki jednofazowe dwuskładnikowe należy wziąć tabletkę z kolejnego blistra. Najlepiej dokupić sobie jedno opakowanie jako "zapas" - na tego typu sytuacje w przyszłości. Może Pani także pominąć tą tabletkę i postępować zgodnie z zaleceniami producenta leku - należy sprawdzić przez jaki okres czasu wskazana jest dodatkowa antykoncepcja.