Brak komunikacji między 7-miesięcznym dzieckiem a rodzicem

mam syna 22lata i 7 miesięcy nie muwi całymi zdaniami wogule mało muwi za to wszystko rozumie i robi . to 1 problem 2 to nie woła kupki i siusiu iak go posadze to zrobi ale sam nie woła co z tym zrobić

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko jest jeszcze małe. Jeśli jest pieluchowane jednorazowymi pieluchami, to sygnalizować potrzeb fizjologicznych prawdopodobnie nie będzie jeszcze przez kilka miesięcy. Dzieci w tym wieku jeszcze nie mówią. Wydają różne dźwięki i sylaby.

Podejrzewam, że chodzi Panu o 2 letnie dziecko. Nauka korzystania z nocnika być może będzie trwać tydzień, ale zanim zaczniemy odliczać od 1 do 7 czeka nas wiele tygodni przygotowań. Tak, tak. Na sukces nocniczkowy składa się kilka czynników, których nie da się tak po prostu wyuczyć z dnia na dzień .

Zabieraj dziecko do łazienki
Oswajaj go z toaletą i sadzaj go na nocniku lub ubikacji.
Jeśli tylko uda się dziecku zrobić siusiu lub kupkę do nocniczka, chwal, chwal i jeszcze raz chwal. Skupiaj się często na słowach "mokre", "suche" np. przy myciu rączek tak, by dziecko zrozumiało różnicę między tymi słowami (np. zmocz ręcznik).