Brak krwawienia z odstawienia po tabletkach antykoncepcyjnych

Przez ostatnie 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, nigdy żadnej nie pominęłam. A z zażyciem ostatniej uprawiałam sex z partnerem. Minęły już ponad 4 tygodnie i nie dostałam okresu ani nie miałam żadnego krwawienia z odstawienia między czasie okazało się, iż mam zapalenie pochwy oraz wykonałam test ciążowy, który był negatywny. Jednak z tego co wiem, wynik może być nieprawidłowy podczas zapalenia pochwy jak i nawet małego przeziębienia. Przez jakiś czas miałam bóle brzucha i małe mdłości i nie wiem, czy to objaw ciąży, czy reakcja organizmu po odstawieniu tabletek. Poza tym, żadnych innych objawów ciąży nie zauważyłam. Byłam u ginekologa, który zrobił mi usg, gdy powiedziałam mu co się ze mną dzieje, sam stwierdził, iż ciąża jest możliwa, ale na usg nie wykryło ani ciąży, ani żadnych zmian. Ginekolog ten nie ma mojego pełnego zaufania. Nie jestem z niego zadowolona, bo za każdym razem muszę prosić, aby łaskawie (niestety) wykonał mi jakiekolwiek badania. Usg zrobił, ale ścianek pochwy już nie zbadał. Nie sprawdził, czy tam zaszły jakieś zmiany, czy ścianki są bardziej twarde, czy też takie jak powinny być. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jeśli dobrze rozumiem odstawiła Pani tabletki na stałe i po zrobieniu 7-dniowej przerwy nie rozpoczęła Pani kolejnego blistra.
Szansę na ciążę oczywiście są. Najlepiej byłoby raz jeszcze wykonać test ciążowy.
Wszelkie infekcje, czy dróg oddechowych, czy narządu rodnego mają wpływ na długość cyklu. Jeśli wynik wyjdzie negatywny, warto zgłosić się do ginekologa w celu wywołania miesiączki.

Nie rozumiem jedynie, dlaczego chodzi Pani do lekarza, któremu Pani nie ufa. Wydaje mi się, że nie ma to większego sensu. Badanie USG jest bardzo subiektywne, warto zatem mieć całkowite zaufanie do badającego. Niestety przez samodzielnego Pani zbadania nie jestem w stanie potwierdzić ciąży.
Na koniec dodam, że nie ma potrzeby wykonywania USG przy każdej wizycie kontrolnej.
Pozdrawiam