Brak miesiączki a dieta

Witam. Mam 21 lat 166 cm wzrostu moja waga wynosi 45 kg. Od roku nie mam miesiączki byłam u ginekologa który wykluczył choroby przez które nie mogła bym jej miec od kilku miesięcy biorę FEMOSTON a miesiaczki nadal nie ma. Nadmienie ze przed utratom miesiaczki byłam na diecie na obecna chwile staram sie jesc zdrowo < 5 lub wiecej posiłków dziennie co 3 godziny dużo warzyw owoców zdrowych węglowodanów i białka> Co moge jeszcze zrobić , do jakiego specialisty sie udać abym zaczła znów miesiączkować

Renata GrzechociĹska

Witam.
Być może stan ten jest spowodowany zbyt dużą utratą wagi ciała i tkanki tłuszczowej, która jest niezbędna do produkcji hormonów. Powinna Pani pozostawać pod stałą opieką ginekologa
Pozdrawiam