Brak miesiączki a intensywne ćwiczenia i brak snu

Witam,mam 18 lat i jestem w klasie maturalnej.Mam dużo nauki,robię kurs na prawo jazdy,ćwiczę fitness,mam wiele zajęć.Od dłuższego czasu sypiam po 3 godziny,w szkole źle się czuję,jestem blada,mam problemy z cerą(głównie wpływała na to dieta, teraz wydaje mi się, że jest to bardziej złożony problem).Odkąd intensywnie ćwiczę ok 70 dni, NIE MAM MIESIĄCZKI.Miewam stany depresyjne, niechęć do otoczenia i obrzydzenie do samej siebie.Z moim organizmem jest coś nie tak, martwię się i nie wiem co robić.

Witam! Brak miesiączki jak najbardziej może wynikać z intensywnych ćwiczeń fizycznych, którym towarzyszy nieodpowiednia dieta. Pomimo intensywnego trybu życia powinna Pani znaleźć odpowiednią ilość czasu na regenerację organizmu i zdrowo się odżywiać. Warto również zgłosić się do lekarza rodzinnego j wykonać podstawowe badania krwi, mające na celu wykluczenia schorzeń takich jak np. anemia czy niedoczynność tarczycy.