Brak miesiączki a PCOS ze względu na liczne pęcherzyki

Witam ostatnią miesiączke miałam 8 września do dnia dzisiejszego nie mam. Robiłam test nic. Po 9 dniach od ostatniego stosunku robiłąm test z krwi tez wyszedł negatywny. ginekologa podejrzewa PCOS ze wzgledu na liczne pechezyki w jednym jajniku. Oraz podczas badania znalazł guzka w piersi i zalecił usg. I moje pytanie miałam czekać na miesiączke i zrobic badania (tsh,krzywą insulinową,prolaktyne) w drugim trzecim dniu miesiaczki? ale jej dalej nie ma i nie wiem co robic czekac czy robic badani

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani zrobić badania. Potrzebna jest ta wiedza by ocenić stan Pani zdrowia. Z wynikami prosze udać się do ginekologa prowadzącego.