Brak miesiączki i negatywny wynik testu ciążowego

Mam pytanie otórz minęły już 4 dni a ja dalej nie mam miesiączki robiłam 2 testy ciążowe i na jednym wyszła słaba kreska ale po jakimś czasie a na drugim nic miesiaczke miałam 20.07.2009 okres miałam regularny nigdy mi się nie spużniał więc teraz niewiem czy jestem w ciąży czy może to coś inneg powoduje brak miesiączki .Mój mąż twierdzi że to nie ciąża bo by wyszły dwa testy pozytywnie a ja mam mętlik w głowie i niewiem czy poczekać i zrobić jeszcze raz test za tydzień czy pujść do lekarza żeby wywołał mi miesiączkę.Dodam że kochamy się z mężem bez zabezpieczenia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proponuję wykonanie w najbliższym czasie, nawet dzisiaj kolejnego testu ciążowe, albo nawet dwóch. Jeśli oba okażą sie negatywne, to prawdopodobieństwo ciąży będzie bardzo bardzo małe. W razie wątpliwości, proszę udać się na badanie ginekologiczne - lekarz dokona ostatecznego rozpoznania.
Nie wiem, co Pani rozumie pod pojęciem "wywołania miesiączki". Jeśli ma Pani na myśli wykonanie aborcji farmakologicznej, to chciałabym przypomnieć, że w Polsce jest ona nielegalna. Jako lekarz nie mogę zalecić Pani zabiegów, które są w świetle prawa zabronione. Mogę natomiast, a nawet powinnam zalecić Pani stosowanie antykoncepcji w przyszłości.  Wiele cennych informacji dotyczących środków antykoncepcji można znaleźć na naszej witrynie internetowej.