Brak miesiączki i negatywny test ciążowy

Dzień dobry... Ostatnią menstruację miałam 37 dni temu, od paru dni boli mnie lewy jajnik i sutki pobolewają mnie również. Natomiast robiłam 2 testy ciążowe i wynik był negatywny. Zazwyczaj miałam w miarę regularne miesiączki, tak ok. 28-30 dni. Czy mimo negatywnego wyniku mogę być w ciąży i jeśli tak, czy jest jeszcze sens robienia kolejnych testów, skoro wynik nie jest potwierdzający? Co robić? Udać się do lekarza, czy czakać? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czasami tak bywa, że pomimo obecności ciąży, test ciążowy jest negatywny (zbyt wczesna ciąża). Dlatego warto powtórzyć test ciążowy np. za tydzień, dwa. Wizyta u lekarza ma tę przewagę, że możliwa jest diagnostyka także innych, poza ciążą, przyczyn spóźniającej się miesiączki (np. zaburzenia hormonalne). Jeśli ma Pani możliwość, to warto w najbliższym czasie udać się do lekarza. Przy okazji może Pani poprosić o zbadanie sutków i wykonanie cytologii.

Pozdrawiam!