Brak miesiączki po odchudzaniu i anemii

Witam! Mam 20 lat, rok temu w wyniku odchudzania i dużego spadku wagi miałam anemię i w związku z tym przestałam miesiączkować. Po wizycie u ginekologa, badaniach hormonalnych i krwi (miałam za niską prolaktynę) okres pojawił się w czerwcu, aczkolwiek teraz znowu go nie ma. Lekarz przepisał mi Duphostan na wywołanie a później Mercilon na uregulowanie hormonów. Dodam, że mam także za niski poziom żelaza we krwi i przyjmuję Szelazo. Czy ma to wpływ na brak miesiączki? Czy Mercilon jest bezpieczny?

Aleksander Ropielewski

Leki jakie Pani przyjmuje są bezpieczne. Poza wymienionym leczeniem konieczne jest uzyskanie odpowiedniej dla Pani masy ciała.