Brak miesiączki u osoby puszystej

Witam , mam 21 lat nie ukrywam jestem osoba puszysta , zmagam sie z brakiem okresu przez 4 miesiace . Nie wspolzyje z nikim. Wiec nie wiem co zrobic , obecnie jestem za granica a tu ďo lekarza nie moge isc . Prosze o odpowiedz .

Dzień dobry,
tkanka tłuszczowa jest nie tylko głównym magazynem energii, ale także aktywnym narządem endokrynnym wpływającym na wydzielanie i działanie różnych hormonów.
Nadmierna masa ciała i otyłość może powodować zaburzenia miesiączkowania, nieregularne cykle miesiączkowe. Przy BMI wyższym niż 35 często cykliczne krwawienia ustają. Poza nadmierną masą ciała, powodem braku miesiączki może być także niedoczynność tarczycy, schorzenia ginekologiczne oraz przyjmowanie niektórych leków (przeciwdepresyjne, stosowane w leczeniu nadciśnienia, nasenne, kortykosteroidy, hormonalne). Proszę zadbać o swoją dietę, wprowadzić więcej ruchu na co dzień oraz zgłosić się do lekarza, kiedy tylko będzie miała Pani możliwość.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska