Zapotrzebowanie kaloryczne w pierwszym trymestrze ciąży

Witam, jestem w ciąży, obecnie 6tydzień. mam lekką nadwagę. 167cm wzrostu i 72kg. Proszę o informacje jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne, jak powinno być podzielone w zakresie btw orientacyjnie i kiedy i o ile powinnam je zwiększyc?

Dzień dobry,
w Pani przypadku zalecany przyrost masy ciała w ciąży to 11- 16 kg. Może Pani kontrolować swoją wagę sprawdzając, czy w drugim i trzecim trymestrze przyrost masy ciała jest pomiędzy 0,2 - 0,3 kg na tydzień. Dodatkowa energia dostarczana do organizmu wynosi w II trymestrze + 360 kcal na dobę, w III trymestrze + 475 kcal na dobę.
Pozdrawiam

Katarzyna Krupińska