Brak miesiączki z powodu zmiany nawyków żywieniowych

Witam. Od stycznia zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, przez co (według mnie) straciłam okres. (Ciąża jest wykluczona). Na dodatek zaczęłam trochę ćwiczyć. Moje zmiany są oczywiście racjonalne. Nie liczę kcal, jem bardzo dużo, ale inaczej niż kiedyś. Jem regularnie, moje posiłki są zdrowe i pełnowartościowe. Byłam u ginekologa, który bez żadnych badań przepisał mi Luteinę, aby sztucznie wywołać okres i Kontacept, który mam brać przez pół roku. Czy słusznie? Boję się zacząć brać te leki.

Witam Panią,

Zastanawiam się ile czasu nie ma Pani okresu. Jeżeli jest to jedynie kilka dni to nie ma powodu do obaw ponieważ bardzo często przy zmianie tryby życia oraz po rozpoczęciu ćwiczeń okres może się rozregulować. Organizm na różne sposoby reaguje na zmiany. Jeżeli rzeczywiście Pani dieta jest zdrowa i pełnowartościowa to proszę ją kontynuować i czekać na miesiączkę. Jeżeli nie pojawi się po kolejnym cyklu można zacząć brać tabletki.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, bez dokładnego jadłospisu trudno mi ocenić czy rzeczywiście dostarcza Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jesli nie chce Pani przyjmować luteiny i uważa Pani, że brak miesiączki może być kwestią diety to radziłabym zgłosić się do dietetyka z dziennikiem bieżącego notowania co Pani zjadła i wypiła i w jakich ilościach.

Pozdrawiam