Brak ochoty na seks z mężem i nerwica

Witam.Mam 30 lat.meza i 3 letnie dziecko.Od poczatku ciazy braku ochoty na seks chociaz czasem bylo namietnie.od 4 miesiecy nerwice i leki antydepresyjne.maz jest nadpobudliwy i b.pewny siebie, seksoholik pozatym dobry i opiekunczy.ja jestem b.emocjonalna i wrazliwa, mysle o rozwodzie poniewaz w jego obecnosci bardzo sie stresuje mimo to ze jest spokojniejszy.nie lubie spedzac z nim czasu,jednak lubie jak mnie masuje i przytula.moja choroba to z jego powodu. Co robic?

Witam serdecznie,
Z opisu wynika, że jest to bardzo stresująca dla Pani sytuacji. Widzi Pani dobre strony męża, jednak jego nadpobudliwość i ekspansywność budzi w Pani lęki i obawy. Najprawdopodobniej poczucie nie radzenia sobie w tej sytuacji mogła wywołać u Pani dodatkowo stany depresyjne. Obecnie to o czym Pani myśli to o unikaniu czasu z nim i o rozwodzie. Jest to normalny mechanizm unikania sytuacji które wywołują w nas poczucie nie radzenia sobie i obawy.
Ze względu na Panią, pani dziecko sugerowałabym pozwolić sobie na spotkanie z psychoterapeutą. Podczas takich spotkań będzie Pani miała możliwość przeanalizowania i upewnienia się w swoich decyzjach, zrozumienia skąd biorą się Pani reakcje i obecne sposoby radzenia ze stresującą sytuacją, a także nauczenia się nowych reakcji, które przede wszystkim będą chronić Pani poczucie wartości.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że mąż posiada zarówno pozytywne jak i trudne cechy. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o rozwodzie zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Proszę umówić się na wizytę indywidualną i opowiedzieć terapeucie o swoich problemach - może on zasugerowć dalszą terapię indywidualną lub spotkania razem z pani mężem. Pozdrawiam.