Brak okresu i apetytu- czy to ciąża?

Uprawiałam z chłopakiem seks bez zabezpieczenia, przerywany, wyjął przed spuszczeniem. Mam okres nieregularny. Mój cykl teraz już się ciągnie do 38 dni, poprzedni był 35, a najdłuższy trwał 43 dni. Tylko, że teraz jest inna sytuacja, gdyż zrobiłam to bez...
Okres mam już od około 2 lat, mam 16 lat. Teraz strasznie się stresuję i ogólnie od jakiegoś tygodnia w ogóle nie jadam obiadów, strasznie mało jem, aż mam zawroty głowy. Do tego dochodzi stres. Zawsze przed okresem nachodzi mnie chęć na jedzenie, teraz nic. Nie mam pojęcia, czy jak to z nim robiłam, miałam dni płodne czy nie. Nie wiem, co mam myśleć.

Czy to już jest powiedziane na 100%, że jestem w ciąży, czy po prostu może mi się okres spóźniać przez stres itp.?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży czy nie. Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne (stosunek przerywany jest także formą antykoncepcji).

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna, w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy spóźnienie się okresu i brak apetytu może oznaczać ciążę?

Witam jestem 5 miesięcy po porodzie. Miesiączki są nieregularne na tyle, że każdy okres mi się spóźnia. Powinien być 11 czerwca, zrobiłam test -negatywny. Okres przyszedł 13 czerwca. Krwistoczerwony ale nie zauważyłam skrzepow. Dzisiaj (16 czerwca) jest tylko plamienie... w dodatku nie mam apetytu i od zapachu mięsa robi mi się niedobrze. Czy to może oznaczać ciążę? Robiłam miesiąc temu badania tarczycy wszystko jest ok, morfologia, mocz -ok. Jeśli to nie ciąża to jakie badania powinnam wykonac?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Kozę oznaczać ciąże proponuje wykonać poziom beta hcg oraz zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak apetytu w ciąży

Witam, chciałabym zapytać z czego może wynikać brak apetytu w ciąży? Jestem w koncowce 14 tyg ciąży i czasem mam dni w ktorych mam mdlosci a przy tym totalny brak apetytu, na sama mysl o jedzeniu jest mi nie dobrze. W sumie to wogole apetytu nie mam chociaz jem kazdego dnia poza takimi z mdlosciami.No i od poczatku ciaży schudłam 3 kg i waga od tego czasu stoi w miejsc. Czy jest to normalne czy taki brak apetytu w ciąży to jednak powód do zmartwień???? Nie wiem co mam teraz robić. Próbowałam się przemóc do zjedzenia czegokolwiek i czasami trochę mi się udaje, ale tak dotkliwy brak apetytu w ciąży sprawia, że ciężko to idzie. Dziwi mnie to, bo zawsze wydawało mi się, że w ciązy kobiety jedzą znacznie więcej niż normalnie, a u mnie jest wręcz odwrotnie. Z czego to wynika? Czy ze mną coś jest nie tak? Będe wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Brak apetytu w początkowej fazie ciąży nie powinien budzić niepokoju u przyszłej mamy. Jest to okres, gdy kobieta ciężarna zmaga się z mdłościami i zawrotami głowy, stąd też zmniejszone uczucie głodu. W pierwszych tygodniach ciąży płód jest jeszcze niewielki, więc do najedzenia się spokojnie wystarcza mu tyle, co i jego mamie. Pamiętaj, że problemy z jedzeniem i mdłościami w większości przypadków pojawiają się jedynie w pierwszym trymestrze ciąży. A dolegliwości można w prosty sposób złagodzić, poprzez zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia. Jeśli jednak brak apetytu trwa dłużej niż przez kilka dni, a do tego dołączają się wymioty, fakt ten należy jak najszybciej i koniecznie zgłosić prowadzącemu lekarzowi.

Należy pamiętać, że w początkowej fazie ciąży ważniejsza jest jakość spożywanych produktów, niż ich ilość. Wszystko, co ląduje w naszym żołądku powinno zaspokajać nie tylko głód, ale także zapotrzebowanie na witaminy, mikroelementy, tłuszcze, białka i węglowodany. Co ważne, w pierwszym trymestrze ciąży nie musisz diametralnie zwiększać ilości zjadanych kalorii, gdyż dziecko jest jeszcze niewielkie. Wraz z rozwojem płodu, zapotrzebowanie kaloryczne wzrośnie o ok. 300-400 kcal dziennie. Pamiętaj, że w przypadku, gdy przed ciążą stosowałaś racjonalną, zbilansowaną dietę, będzie ona także odpowiednia dla twojego dziecka. Jeżeli zamiast wilczego apetytu pojawiają się problemy ze spożywaniem pokarmu, czy mdłości, jest to jak najbardziej normalna reakcja organizmu. Tego typu problem dotyka ponad połowy kobiet w ciąży. Na szczęście ten objaw w 90% przypadków nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko. Jedyny mankament to złe samopoczucie kobiety, które jednak z czasem mija.

Jeśli nie mamy ochoty na jedzenie, gdyż dokuczają nam mdłości, warto je zminimalizować. Warto na przykład zmienić swój plan dnia – jak najwięcej wypoczywać i unikać sytuacji stresujących, które wzmagają nudności. Wiele kobiet mówi, że zbawiennie działa spacer i świeże powietrze. Warto robić to, na co się ma ochotę, gdyż tym samym pobudzamy do życia pozytywne myślenie, które potrafi zdziałać cuda.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty