Brak okresu i ból brzucha - co się dzieje?

Witam,
od 2 lat nie mam regularnego okresu, pojawia się on raz albo dwa razy w roku. Robiłam różne badania i wszystkie wyniki są dobre. Poszłam do internisty, bo bardzo mnie boli brzuch z lewej strony pod żebrami. Zalecił, żebym poszła do ginekologa, a on dał mi skierowanie do kliniki endokrynologicznej. Termin mam dopiero pod koniec lutego i nie mogę już wytrzymać, bo tak bardzo boli mnie brzuch. Biorę tabletki przeciwbólowe, ale pomagają tylko na chwilę, a potem znów boli.

Mam dopiero 17 lat i nie wiem, czym spowodowane są takie bóle. Robiłam też badania TSH i wynik jest dobry. W ciąży nie jestem. Boję się, że w przyszłości mogę być bezpłodna. Pomocy...

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ginekolog skierował Panią do kliniki endokrynologicznej, gdyż podejrzewa, że problem braku miesiączek oraz bólu brzucha jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli ból nie ustępuje oraz nasila się, to warto skonsultować się z lekarzem. Być może konieczne będzie wykonanie USG. Lekarz może również przepisać silniejsze środki przeciwbólowe.

Na podstawie opisanych objawów nie można wyrokować co do Pani płodności.