Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy przy pominięciu tabletki

Witam! Moim problemem jest brak okresu podczas 7-dniowej przerwy. Przyjmuję tabletki od 5. miesięcy, jednak w zeszłym miesiącu, nie jestem pewna, czy przyjęłam tabletkę w odpowiednim dniu. Przyjęłam, że tak, lecz nie mam 100 % pewności (jeżeli już to skróciłam przerwę). Wcześniejszy okres był bardzo mało obfity, a z poprzednimi również miałam problem. Oprócz tego po współżyciu zauważam trochę krwi, naprawdę niewiele, lecz bardzo mnie to niepokoi - dzieje się tak od jakiegoś miesiąca. Dziś zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Proszę o poradę, moim problemem jest fakt, że jestem poza granicami Polski. Pozdrawiam

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli doszło do skrócenia 7-dniowej przerwy, a nie jej wydłużenia, to nie ma powodów do zmartwień. Także negatywny test ciążowy wskazuje, że do ciąży raczej nie doszło (można go jeszcze powtórzyć). Mało obfite krwawienia nie muszą być powodem do obaw. Krwawienia po stosunku to tzw. krwawienia kontaktowe. Mogą być objawem np. nadżerki szyjki macicy. Niestety, wskazana jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy