Czy okres w 7 dniowej przerwie daje 100% pewności? I czy okres po progesteronie też daje pewność?

A czy jeżeli po syntetycznym progesteronie wystąpiło krwawienie i podczas brania 2 opakowań tabletek anty krwawienia w sumie nie ustępowały przez cały czas ale w przerwie 7 dniowej były obfitsze, to można wykluczyć całkowicie ciąże? Dodam, że testy domowe i jeden z krwi wyszły negatywnie. Czy zatem istnieje możliwość aby mocz był za bardzo rozwodniony i nie wykrył ciąży, która miałaby więcej niż 6 tygodni, lub żeby w laboratorium się pomylili? Czy okres po progesteronie wystąpiłby gdyby to jednak byłą ciąża? Czy to daje 100% pewności? I czy okres w 7 dniowej przerwie też daje 100% pewności? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie z odstawienia nie wyklucza ciąży, podobnie krwawienie po odstawieniu progesteronu. Krwawienia mogą występować w pierwszym trymestrze ciąży u kobiet niezażywających wcześniej sztucznych hormonów, dzieje się tak u ok. 25% kobiet. Odstawienie hormonów może powodować dodatkowy bodziec sprzyjający krwawieniu we wczesnej ciąży.

Natomiast negatywne wyniki testów ciążowych i badania poziomu bHCG z krwi w sześć tygodni po stosunku wykluczają możliwość ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!