Brak okresu, test negatywny: jak to możliwe?

Witam. Mam pytanie: dlaczego nie mam okresu? Wykonałam test ciążowy 2-3 tygodnie od współżycia i wyszedł negatywny, robiłam go wieczorem. Przed okresem miałam biały śluz, ból jajnika, często oddaję mocz i miałam podwyższoną temperaturę. Czy jednak mogę być w ciąży? Dodam jeszcze, że wykryto u mnie torbiel jajnika. Może brak okresu jest tym spowodowany? Czy powinnam wykonać jeszcze jeden test?

Witam serdecznie!
Dla uzyskania wiarygodnego wyniku testu wskazane jest jego wykonanie z porannej porcji moczu w dniu spodziewanej miesiączki lub później. Z tego też względu zachęcam do powtórnego wyniku testu w celu całkowitego wykluczenia ciąży.
Niewystąpienie okresu może być spowodowane wieloma czynnikami, wspomnianą torbielą, infecją, zmianą klimatu, stresem, intensywnym wysiłkiem i innymi.
Pozdrawiam.