Czy pomimo odpowiedniego zabezpieczenia, moja dziewczyna może być w ciąży?

Witam,
mam takie pytanie, ja i moja dziewczyna przeżyliśmy swój pierwszy raz. Zabezpieczyliśmy się za pomocą prezerwatywy, wszystko poszło jak trzeba, nie zsunęła się ani nie pękła. Dodam, że nie doszedłem w niej. 10-tego dnia od współżycia wykonała test ciążowy (wtedy już okres spóźniał się jakiś 5 dzień), wynik był negatywny. Nie wiem czy ma znaczenie, że wykonywała go popołudniu? Po tygodniu spóźniania się wyjechała na wakacje, gdzie panuje zupełnie inny klimat, dużo cieplejszy i dalej nic. Jeszcze wczoraj miała mdłości. Już mija jakiś 10 dzień i nie wiem czy jest to spowodowane stresem a teraz do tego zmianą klimatu czy to po prostu ciążą? Czy test mógł zawieść? Czy może był zrobiony za wcześnie (na opakowaniu pisało o 99% skuteczności),? Czy możliwe, że to ciąża? Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe nie dają 100% wiarygodnych wyników. Istnieje 2% prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie ujemnego. Dla uzyskania najbardziej wiarygodnego wyniku zaleca się wykonanie testu z porannej porcji moczu, nie wcześniej niż po 14 dniach od zbliżenia. W Państwa przypadku żadne z wymagań nie zostało spełnione. Warto zatem wykonać test raz jeszcze. W każdej wątpliwej sytuacji zaleca się wykonanie testu z krwi polegającego na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG w surowicy.

W opisanej przez Pana sytuacji zaistniało wiele czynników, które mogły spowodować wydłużenie cyklu. Wycieczka zagraniczna oraz towarzyszący stres mają tu zasadnicze znaczenie.

W obecnej sytuacji należy powtórnie wykluczyć ciążę. W przypadku negatywnego wyniku wskazana będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę zaburzenia.

Pozdrawiam