Brak orgazmu u 30-letniej kobiety

Mam problem i prosze o pomoc. Mam 30 lat i jestem mezatka od 10 lat. Mam córeczke, ma 8 lat. Z mezem wspolzyje bardzo czesto, ale mam problem poniewaz nie odczuwam zadnej przyjemnosci (orgazmu). W swoim zyciu mialam moze z 5 orgazmow, ktore byly bardzo krotkie. Ostatni orgazm mialam ok 6 lat temu. Teraz juz nic nie odczuwam. Tzn. cialo moje chyba reaguje prawidlowo, stercza mi sutki, robie sie mokra, ale nic nie czuje,nie mowiac o orgazm.Czy mozecie mi polecic jakis srodek ktory moglby mi pomoc.

Aleksander Ropielewski

Problemu nie należy lekceważyć ponieważ udane życie seksualne jest jedną z podstaw szczęśliwego życia w związku. Proszę szczerze zastanowić się co jest tego powodem (rutyna w seksie, miana zachowania męża, Pani nastawienie, wstyd lub obawa, że usłyszą Państwa dzieci itp.). Ponadto ważne jest aby wskazała Pani mężowi jak powinien się zachowywać aby osiągnęła Pani orgazm. I najważniejsze choć najtrudniejsze w naszych zabieganych czasach to stworzenie psychicznej wspólnoty w związku, które przeradza się na zaufanie i otwartość w sypialni. To porady ogólne, jeżeli nie pomogą (zawsze jest to proces długotrwały) to koniezna może być pomoc seksuologa.