Brak podniecenia na widok kobiecego ciała

Witam Niestety nie mam w mieście bezpłatnego seksuologa a jedyny jest płatny a mnie na to narazie nie stać (studia + mieszkanie). Problem odnosi się bardziej do tego że w ogóle nie podnieca mnie kobiece ciało ( gejem nie jestem na pewno). Dodatkowo przy dzisiejszym zbliżeniu byłem z początku bardzo podniecony, a potem nagle nic... no porażka a gdy w końcu dostałem wrzodu to erekcja nastąpiła w nawet nie minute...no poczułem się strasznie jak jakiś impotent... czy można tu coś poradzić??

Dzień dobry.

Nie mamy obowiązku podniecania się męskim/kobiecym ciałem, toteż nie wydaje się, by ta część Pana opisu miała świadczyć o jakiejś nieprawidłowości. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że podejmując aktywność seksualną podchodzi Pan do niej zadaniowo i się po prostu denerwuje, czy dobrze wypadnie w roli seksualnego obiektu. Takie podejście skutecznie zapobiega zarówno uczuciu podniecenia, jak i odpowiedniemu wzwodowi oraz w konsekwencji może powodować przedwczesny wytrysk. Wraz ze wzrostem doświadczenia oraz przeniesieniem uwagi na partnerkę i to co się dzieje "tu i teraz", problem powinien ustąpić.
Warto dodać, że jednorazowe niepowodzenie w łóżku nie kwalifikuje do stwierdzenia u pacjenta impotencji

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego zazwyczaj wiążą się z różnymi naturalnymi trudnościami. Wspomina Pan "w ogóle nie podnieca mnie kobiece ciało", a jednocześnie "przy dzisiejszym zbliżeniu byłem bardzo podniecony". Również wytrysk przedwczesny (ejakulacja ok. minuty od rozpoczęcia stosunku) jest naturalna dla młodych mężczyzn, którzy nie współżyją regularnie i podczas zbliżeń przeżywają stres, obawy, wątpliwości. Proszę zgłosić się do psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Psychoterapia jest w pełni refundowana. Psychoterapeuta nie musi mieć formalnego wykształcenia seksuologicznego, aby móc zrozumieć Pana trudności, wspólnie z Panem przeanalizować ich przyczyny i zastanowić się nad możliwymi sposobami poprawy Pana komfortu podczas zbliżeń.

Pozdrawiam!