Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak przyjemności podczas całowania

Całowałam się z mężczyzną pierwszy raz, ale nie poczułam żadnej przyjemności. Obrzydzenia także nie. Co może być tego przyczyną? Brak chemii z mojej strony? Co ja mam mu powiedzieć?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Anorgazmia

Nic Mu nie mówić, zachować spokój, poczekać na następne razy...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Każde całowanie jest inne i każda para jest inna. Tym bardziej pierwszy pocałunek w życiu nie musi nieść za sobą fantastycznych doznań... po prostu dlatego, że jest pierwszy. Być może z czasem, doświadczeniem i wprawą będzie Pani czerpała z pocałunków większą (lub dużo większą) przyjemność? Być może po prostu nie jest Pani fanką pocałunków i zawsze inne formy bliskości będą dla Pani milsze i ciekawsze? Być może akurat ta forma/ miejsce/ czas trwania/ okoliczności/ atmosfera pocałunku, którą wybraliście teraz nie należy do Pani ulubionych i w przyszłości odkryje Pani inne? Być może nie była Pani w stanie dostatecznego podniecenia lub relaksu, żeby czerpać z pocałunku więcej doznań? itp. itd.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy