Brak radości z życia i tworzenia czarnych scenariuszy dotyczących przyszłości

mam 23lata,kochającą rodzinę,chłopaka,solidną pracę,b.dobre stopnie-nie potrafię jednak tym się cieszyć,ciągle się obwiniam,katuję się czarnymi scenariuszami,jeszcze 6 mies temu kaleczyłam się.Nie ma dnia,kiedy nie płaczę-leżę i ksztuszę się łzami.Czuję się bezużyteczną kukłą,wrakiem człowieka.Uważam,że radość, osiągane sukcesy są dla mnie zakazane.Witam dni bez entuzjazmu,unikam kontaktu z ludźmi,potrzebuję wyciszenia.wtedy dręczę się celowo myślami,by zmiażdżyć siebie psychicznie.co mi dolega?

Dzień dobry,

Opisany przez Panią stan wskazuje na konieczność konsultacji psychologicznej oraz zapewne podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam.

Witaj!
Z opisu jaki załączyłaś wynika że sama zadajesz sobie cierpienie i i dręczysz się , co Ci dolega jednym słowem nie można tego zdiagnozować . Można mówić o zaburzeniach nastroju ale ja skierowałabym Cię na terapie RTZ żebyś zobaczyła czym są i po co są twoje przekonania - co kompensują ? Znajdź terapeutę i pozwól sobie pomóc. Nikt nie jest kukła a każdy zasługuje aby mu pomóc i dostrzec ze jest w nim to COŚ.
Pozdrawiam