Brak reakcji na imię i naśladowania gestów u 9-miesięcznego dziecka

Mój 9 miesięczny syn nie reaguje na proste polecenia, nie wykonuje i nie naśladuje prostych gestów. Nie reaguje kiedy się do niego mówi, rzadko reaguje na własne imię. Utrzymuje natomiast kontakt wzrokowy i odwzajemnia uśmiech. Czy mam powody do niepokoju? Wiem, że dzieci rozwijają się każde w swoim tempie, ale rówieśnicy z jego otoczenia już bez trudu wykonują w/w czynności. Czy powinnam zasięgnąć opinii psychologa dziecięcego, czy jeszcze na to za wcześnie i lepiej poczekać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dla pewności udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.