Czy 10-miesięczne dziecko rozwija się prawidłowo?

Mam 10 miesięczną córkę, której rozwojem poznawczym i społecznym jestem bardzo zaniepokojona. Od 5 miesiąca życia czworakuje, siada i wstaje, ale do dziś nie udoskonaliła żadnej motorycznej umiejętności. Od urodzenia wodziła wzrokiem za zabawkami ale nie zwracała większej uwagi na twarze. Uśmiech pojawił się szybko. Głużenie było we właściwym czasie ale mało urozmaicone i nie pojawiało się często (tylko dźwięk "ogu"). Niemowlę: - nie lubi się przytulać, odpycha się i pręży, - unika kontaktu wzrokowego, - nie reaguje mimiką na twarz dorosłego (czasem się uśmiechnie), - nie dialoguje (gaworzenie pojawiło się w 9 mż - jest ubogie - baba, wawa, nie bawi się tymi dźwiękami), - nie naśladuje dźwięków mowy, - nie reaguje na imię, - nie reaguje na proste polecenia (daj, usiądź, chodź itp. - jedynie poproszona, żeby zrobiła buch misiowi to czasem wyrzuci go z łóżeczka), - nie szuka kontaktu z opiekunem - lubi "bawić się" sama, jest ciągle w ruchu, - może zostać sama w pomieszczeniu i nie boi się, - ogląda zabawki ale w 99% wkłada je do buzi i namiętnie gryzie - mocno się dostymulowywuje, - nie ma gestu wskazującego palcem, - wzięta na ręce bacznie obserwuje otoczenie ale nie naśladuje niczego, tak, jakby nie umiała się nauczyć, - zapytana gdzie jest miś, małpka, lampa, choinka - wskazuje wzrokiem, ale nie zawsze poprawnie, nieraz tylko się rozgląda, szuka, ale tak, jakby nie kojarzyła; Oprócz powyższego niemowlę ma zaburzenia karmienia od urodzenia (odmawia jedzenia, nie lubi jeść, nie potrafi ssać prawidłowo, nie potrafi prawidłowo jeść z łyżeczki, nie potrafi pić z kubeczka, kilkakrotne hospitalizacje bez infekcji z powodu odmowy jedzenia, jest po terapii karmienia w CZD ale bez efektów). Specjaliści (neurologopeda, neurolog, psycholog) każą czekać. Mnóstwo lekarzy pediatrów mówi, że dziecko jest za małe i zbyt wiele od niego wymagam. Ja wymagam jedynie podstaw. Wzrok, słuch, usg mózgowia, badanie neurologiczne - wszystko prawidłowe. Jak postępować dalej, skoro nie zauważam żadnych nowych umiejętności od 5 miesięcy.

Witam.Czy to jedyne Pani dziecko? Jaka Pani była majac 10 miesięcy? A ojciec dziecka jaki był? Jezeli nie bedzie chodzi w 15 mcu , mówić po 24 miesięcach to mozna sie zacząc martwić.Proszę zachować spokój.Pozdrawiam serdecznie