Brak skoku temperatury przy owulacji

Witam, mam takie pytanie, lekarz podejrzewa u mnie zespół PCO, chce samodzielnie oznaczyć dzień owulacji ale temperatura na nią nie wskazuje. Czy to że nie było skoku temperatury zawsze oznacza że tej owulacji wcale nie było?

Redakcja abcZdrowie

Pomiar temperatury jako jedyny sposób oznaczania owulacji jest dość zawodną metodą. Stosunkowo łatwo przeoczyć wzrost temperatury. Dodatkową przesłanką wskazująca na owulację jest zmiana konsystencji śluzu szyjkowego. Dostępne są także  tzw. testy owulacyjne, wykonuje się jak testy ciążowe. Można także uwidocznić komórkę jajową za pomocą badania usg.