Brak skupienia u 4-latki

witam jestem zanieokojona moja 4 letnia corka. niemskupia sie na tym co do niej mowie ani pytam, powtarza zakazdym razem, dobrze, tak, ale jak zaytam o co mama pyala za kazdym razem odpowiada nie wiem.. czym to moze byc spowodowane? dodam z dziecko jest aktywne towarzyskie i dobrze sie rozwiaj

Witam. Niemożliwe jest zdiagnozowanie dziecka, czyli odpowiedzenia na pytania, bez obserwacji dziecka oraz wyczerpującego wywiadu z rodzicami. Proponuje Pani wizytę u psychologa dziecięcego.

Warto przyjrzeć się, czy zawsze tak jest, czy tylko w określonych sytuacjach- np gdy jest czymś bardzo zaabsorbowana. Istotne byłoby takze przyjrzenie sie jak Pani formułuje pytania- byc może sa one dla Małej zbyt trudne? I czy - pomimo, ze nie potrafi powtórzyc, potrafi wykonać polecenie? Warto także sprawdzić słuch córeczce- czasem podobny problem ma podłoże somatyczne. Jesli trudnosci będa sie utrzymywac- nalezy skontaktowac sie z lekarzem pediatrą, który pokieruje na dalsza diagnostykę.