Brak tabletek Artizia w aptekach a możliwość przyjmowania zamiennika Kontracept

Zażywam od kilku lat Artizie. dzis realizowalam odpis na drugie opakowanie - ale okazalo sie ze ich nie ma i w hurtowniach tez. Pani w aptece powiedziala ze moge wykupic odpowiednik - te same dawki hormonow, czyli kontracept. Tak zrobilam. Pytanie: czy organizm nei odczuje roznicy i nei pojawia sie jakies skutki uboczne? Pomyslalam, ze moze od nastepnej wizyty u lekarza prosic juz tylko o te - cena te sama, sklad tez, a w aptece ich pod dostatkiem. Czy lepiej po tym opak. szukac Artizi?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Teoretycznie tabletki mają ten sam skład substancji czynnej. Niemniej jednak nie można zagwarantować wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli takowe się pojawią to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.