Brak wzwodu. Może powinienem zastosować jakieś leki?

Witam, mam 21 lat i od wielu lat sie masturbowałem, po 2-3 razy w tygodniu. Ostatnio poznałem dziewczynę i chwilę przed naszym pierwszym razem oznajmiła mi, że jest dziewicą, a na dodatek ma dni płodne. Do zbliżenia ostatecznie nie doszło, bo nie miałem wzwodu. Stwierdziłem, że to z powodu stresu. Od dwóch tygodni się nie masturbuję (to mój rekord), ale za każdym razem, gdy lądujemy w łóżku nie mam erekcji, co powoduje mój coraz większy stres i tu koło się zamyka. Myślałem o lekach. Czy jest mi coś w stanie szybko pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jak Pan sam słusznie zauważył, podłoże Pana problemów z erekcją jest zapewne psychogenne - ich źródłem jest stres związany z pierwszym zbliżeniem. Dobrą informacją jest to, że taka sytuacja ma zazwyczaj charakter przemijający. Proszę więc nadal podejmować próby współżycia i nie zrażać się brakiem efektów. Często musi upłynąć nieco czasu, nim partnerzy "dostosują się" do siebie i wzajemnych oczekiwań.