Brak wzwodu u 51-latka i podejrzenia o zdradę

Witam pani doktor mam pytanie dotyczace mojego meza mianowicie od kwietnia przestalo sie nam ukladac pozycie seksualne wogole nie dochodzi do zblizen miedzy nami zadnych prob czy staran dlatego podejrzewam meza o kochanke maz jest w wieku 51 lat nigdy nie mial problemow z erekcja jestesmy razem 19 lat maz w chwili obecnej jest gotowy do wspolzycia bez zaangazowania natomiast wystepuje brak wzwodu wyczerpana krepujaca sytuacja gdzie pojawiaja sie watpliwosci co do seksapilu wygladu prosze o odp.

Dzień dobry!

Możliwe przyczyny zaburzeń erekcji są bardzo różne i ewentualny romans pozamałżeński jest tylko jedną z wielu. Nie wspomina Pani o żadnych przesłankach, które wskazywałyby właśnie na to.
Podobnie obawy o własną atrakcyjność seksualną także mogą okazać się wyłącznie przejawem Pani pesymizmu.

Zachęcam przede wszystkim do rozmów z mężem i poznania jego zdania, co on sam mówi o Państwa współżyciu i trudnościach ze wzwodem - a także przedstawieniu swoich obaw, refleksji i potrzeb.

Ze względu na wiek męża, bardzo prawdopodobne są przyczyny zdrowotne, np. hormonalne, naczyniowe, urologiczne itp. W tym kierunku należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Niezależnie od samej erekcji i współżycia seksualnego, warto też zastanowić się nad Państwa relacją - wzajemnym zaufaniem, intymnością, przyjaźnią, komunikacją, czuciem się dobrze w swoim towarzystwie, wzajemnym zainteresowaniem i życzliwością itp. Jak układa się Państwa związek w innych sferach niż seksualna?

Możecie Państwo skorzystać z pomocy psychologicznej - zarówno terapii indywidualnej, jak i małżeńskiej.

Pozdrawiam!