Brak zarodka w 5. tygodniu ciąży

Na usg w 5 tyg.ciąży pęch. ciąż. 10 mm, zarodka brak, za dwa tygodnie II USG pęch. 14 mm z zarysem zarodka, w zarodku widoczny przepływ, - III UGS 9 tydz.-pęch. 15 mm z niewyraźnym zarysem zarodka-bez czynności serca, bez przepływów naczyniowych i skierowanie do szpitala na zabieg. To pierwsze poronienie, nie wiedziałam czy mogę czekać? Pojechałam za dwa dni. Na usg pęch. ciąż 23 mmx19mm, pęch. żółtk. 5mm bez zarysów zarodka.Beta 21007.1 po jednym dniu 19795.4. Denerwuję się, że nie poczekałam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie powinna Pani wątpić w prawidłowość zastosowanego postępowania. Podane dane wskazują bowiem, że ciąża bez wątpienia była martwa.