Brązowe kropki na skórze nóg u 63-latka

dzień dobry. Mam 63 lata,wężę 97 kg przy 173cm wzrostu a w 2011 roku miałem udar i wykryto wtedy u mnie cukrzycę II stopnia. Pojawiły mi się na dolnych fragmentach łydek brązowe kropki jak piegi. Gdy pokazywałem to lekarzowi pierwszego kontaktu powiedział, że tak to już w moim wieku jest. Mnie się wydaje, że to coś z krążeniem krwi. Cisnienie krwi mam 118/82/70 biorę NEDAL,CARZAP i ROSWERĘ a na cukier METFORMAX 850 i DIAPREL 30. Czy mam się czeoś po owych piegach obawiać.

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać kompleksowe badania krwi. Warto rozszerzyć diagnostykę o uklad krzepnięcia. Warto jednak wspomnieć iż jest to rzeczywiście często wynik wieku i współistniejących chorób krążenia.