Brązowe plamienia zamiast miesiączki

Mam 39 lat, obecnie zamiast miesiączki mam plamienie i dziwny brunatny śluz. Co to może oznaczać? Nie jestem w ciąży bo zrobiłam test, nie brałam i nie biorę środków hormonalnych. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli plamienie zamiast miesiączki pojawiło się jednorazowo nie jest to powód do niepokoju. Przyczyną może być stres, zmiana klimatu, nadmierny wysiłek fizyczny. Gdyby podobne plamienia pojawiły się ponownie konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam