Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamki na wargach sromowych - czy to groźne zmiany?

Niedawno zauważyłam na moich wargach sromowych ciemne plamki, są koloru brązowego. Nie bolą mnie, nie szczypią i nie swędzą. Są trzy w różnych miejscach na zewnętrznych stronach warg. Są płaskie i niewielkie. Nie wiem, czy to normalne. Zaniepokoiło mnie to, nigdy wcześniej ich nie zauważyłam. Bardzo się boję, nie wiem, co to może być? Czy to po prostu pieprzyki...? Tyle teraz się mówi o czerniaku, bardzo niepokoi mnie to co zauważyłam, ale przy czerniaku one by bolały, krwawiły, swędziały... Bardzo proszę o podpowiedź. Mam 19 lat i nie za bardzo wiem, czy to jest normalne. Pozdrawiam

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam serdecznie.

Czerniak złośliwy jest nowotworem wywodzącym się z melanocytów. Zmiany mogą pojawiać się w obrębie skóry, błon śluzowych oraz w obrębie gałki ocznej. Czerniak najczęściej rozwija się na podłożu znamion barwinkowych atypowych. Czy z takimi w Pani przypadku mamy do czynienia, trudno mi bez badania i obejrzenia zmian powiedzieć.
Natomiast jeżeli chodzi o objawy czerniaka złośliwego to może on przebiegać nawet bezobjawowo. 

Wskazana jest wizyta u dermatologa celem oceny, co jest powodem zmian, które się u Pani pojawiły. Prawdopodobnie są to zmiany barwnikowe typowe, jednak tak jak napisałam wcześniej - bez badania nie można tego potwierdzić.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy