Bromergon a Yasminelle

Dzień dobry. Lekarz endokrynolog zapisał mi te dwa leki razem, chociaż przeczytałam na ulotce, że nie wolno stosować antykoncepcji razem z Bromergonem. Nie wiem, co mam robić. jakie są niebezpieczeństwa brania tych dwóch leków naraz? Leczę się na hiperprolaktynemię, stąd te zapisane tabletki. Dziękuję

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Rzeczywiście w ulotce preparatu jest napisane, że nie należy go stosować łącznie z tabletkami antykoncepcyjnymi. Natomiast w opinii niektórych lekarzy połączenie tych dwóch leków jest możliwe bez szkody dla zdrowia. Podyktowane jest to praktyką kliniczną. Podczas stosowania Bromergonu konieczna jest skuteczna antykoncepcja, a tabletki niewątpliwie należą do najbardziej skutecznych środków antykoncepcyjnych. Prawdopodobnie zapisanie tabletek antykoncepcyjnych z Bromergonem to wybór mniejszego zła - dla Pani zdrowia lepiej jest stosować antykoncepcję hormonalną, niż począć dziecko! Być może warto by było zasięgnąć rady lekarza ginekologa?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty