Brzuch powiększający się w ciągu dnia

Jestem szczupłą osobą, ale mam tendencje że tłuszczyk odkłada mi się na brzuchu. Rano tez brzuch jest mniejszy, a w ciągu dnia bardzo się powiększa w dolnych partiach rownież. Wygląda to jak napompowany balon

Witaj, to normalne, iż w ciągu dnia po spożytych posiłkach objętość brzucha ulega zwiększeniu. Dzieje się tak na skutek gazów, które zbierają się w jelitach. Aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się gazów należy jeść powoli, starannie przeżuwając, aby uniknąć połykania nadmiernej ilości powietrza. W Twoim jadłospisie powinny także być obecne płatki owsiane, które usprawniają pracę jelit.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl