Bujająca tkanka, krwawliwa przy dotyku w PŻW

Proszę o wyjaśnienie operacji ECPW: ,,Z dróg żółciowych wydostaje się bujająca tkanka,krwawliwa przy dotyku w PŻW widoczny ubytek cienia dystalnego na dł. ok. 30mm---czy to oznacza guz? Będę wdzięczna za odpowiedź Asia

Ubytek cienia może powodować guz lub kamień wewnątrz przewodu żółciowego wspólnego. Jeśli w protokole badania ECPW napisano że pobrano wycinki do badania hist pat świadczy to o guzie....

za mało Pani podała informacji

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Taki wynik może oznaczać występowanie guza. W takim wypadku warto byłoby z tej bujającej tkanki pobrać wycinek, choć przy krwawieniu może być to niebezpieczne. Do rozważenia celem pogłębienia diagnostyki wykonanie TK jamy brzusznej. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący, który skierował na badanie ECPW.