Burczenie w brzuchu z powodu stresu

Mam bardzo wstydliwy problem a mianowicie gdy zaczynam od 8 rano to tak do godziny 9:35 mam problemy ze stresem i gdy panuje cisza na lekcjach to w brzuchu zaczyna tak głośno burczeć ale nie z głodu i zawsze w tych godzina mam potrzebę do toalety ale ta potrzeba jest wyższa rano przed wyjściem z domu nic mi nie dolega tylko jak zaczynają się lekcje to zaczynają się te objawy i jak mówiłam trwa to tak do 9:35 później te objawy ustają. Nie wiem co robić przedtem tak nie miałam .

Witam,
objawy moga towarzyszyć przeżywanemu napięciu,z którym dotąd nie próbowałas się rozprawić od strony psychologicznej,więc przybrały postać reakcji nerwicowej.Można zasięgnąć porady dietetyka dla uspokojenia tego konkretnego objawu,ale znacznie lepiej jest popracować nad niepokojem ,gdyż dopóki istnieje,będzie miał tendencję do "odzywania się"w innych dolegliwościach.Tak bowiem wyglądają zaburzenia nerwicowe,gdy nie są leczone przyczynowo.
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u psychologa klinicznego lub psychoterapeuty.

Dzień dobry.

Na początek sugerowałbym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnej diagnozie mógłby skierować Panią na specjalistyczne, gastrologiczne badania.

Pozdrawiam.