Co mogę robić z silnym stresem?

Witam, mam 20 lat i problemy natury psychicznej. Cięgle się czymś bez sensu stresuje, mam problemy z asertywnością i poczuciem własnej wartości. Często mam tak, że dosłownie siadam w miejscu i nie potrafię zmusić się do działania. Potem gdy przychodzi lepszy moment to zaczynam jakoś funkcjonować, ale widzę ile rzeczy zaprzepaściłam siedząc i gapiąc się w ścianę i znowu łapie przez to doła. Bardzo chciałabym zmienić swoje nastawienie ale nie potrafię...Szukałam pomocy wśród rodziny, ale mam wrażenie że nikogo nie obchodzę. Do tego dobija mnie fakt że niedawno popsuły mi się relacje z najlepszymi znajomymi, takimi z którymi głównie rozmawiałam i spędzałam czas. Dodam jeszcze że mam ostatnio problemy ze snem. Kładę się do łóżka i leżę tak kilka godzin nie mogąc zasnąć. Potem rano nie wstaje z łóżka dopóki naprawdę nie muszę. W tygodniu wstaje na studia ale w weekend potrafię przez to spać do 13 albo dłużej...Myślałam że studia pomogą mi trochę, na początku faktycznie mnie głównie cieszyły ale gdy minął pierwszy entuzjazm to powrócił codzienny stres i smutek. Chciałabym iść do specjalisty, ale nie mam pieniędzy. Wiem że można zapisać się chyba na konsultacje od psychiatry na NFZ bez skierowania, ale nie wiem w jakim przypadku, boję się, że lekarz stwierdzi że to nie problemy i wymyślam, bo w końcu do psychiatry chodzą ludzie z naprawdę poważnymi problemami...Bardzo proszę o jakieś rady co powinnam zrobić :( z góry dziękuję

Dzień dobry.

Polecam rozpoczęcie leczenia psychoterapeutycznego (najlepiej w podejściu psychodynamicznym) u certyfikowanego psychoterapeuty lub w Poradni Zdrowia Psychicznego w miejscu zamieszkania.

Psychoterapia jest udowodnioną metodą leczenia przyczynowego zaburzeń psychicznych człowieka i pomogła już wielu osobom w różnych dysfunkcjach, zaburzeniach i kryzysach psychicznych/życiowych.