Jak wyrobić sobie nawyk silnej woli?

Jak wyrobić sobie nawyk silnej woli?, znów podjadam słodycze a chciałem osiągnąc cel żeby nie podjadać i regularnie ćwiczyć,regularne ćwiczenia się udają,ale podjadanie słodyczy niestety nie :( Ważę 90 kg przy wzroście 182cm i czuje się z tym źle,mam doła psychicznego,że dopuściłem do takiego stanu.Już kiedyś udało mi się schudnąć,ale teraz nie i to mnie dobija,że znów ,,podjadam''.W dodatku jestem uzależniony od masturbacji i żucia gum nie wiem jak sobie z tym poradzić,brak kobiety dobija:(.

Witam. Warto rozważyć wizytę u psychologa, psychoterapeuty i zastanowić się nad problemem, który stara się Pan "zajeść". Walka z "podjadaniem" nie może się udać, ponieważ powoduje skupienie uwagi na jedzeniu. Mózg "nie słyszy" słowa "nie" w zdaniu: nie będę podjadał słodyczy". Zamiast słodyczy można wprowadzić owoce i warzywa, soki warzywno-owocowe, chipsy warzywne. Powodzenia