Czy żucie gumy jest przeciwwskazaniem przy diecie redukcyjnej?

Witam, czy żucie gum orbit jest przeciwwskazaniem przy diecie redukcyjnej, odchudzającej? Od jednego dietetyka usłyszałam,aby zuć gumy orbit w momencie gdy mam chęć coś zjeść, inny dietetyk zaznaczył, że to sam cukier i powinnam absolutnie odstawić gumy. Faktem jest, że żuję gumy notorycznie, zawsze kupuję miętowe, ale co prawda cały worek...... Czy powinnam tego nie robić jeżeli chcę schudnąć??

Guma do żucia zawiera słodziki, a głównie sorbitol, który zjadany w dużych ilościach może być toksyczny dla organizmu. Poza tym wywołuje rozwolnienie. Zmiana diety oznacza wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych, a to co Pani opisała to już podchodzi pod uzależnienie. Dlatego też lepiej jeśli zrezygnuje Pani z gumy do żucia.

Mgr inĹź. Marta Ĺcibisz

Witam,
Żucie gumy do żucia może zmniejszać chęć podjadanie między posiłkami, jednak w dużych ilościach może spowodować zatrucie oraz wywołać biegunki. Jeśli chce Pani schudnąć zalecałabym przede wszystkim przestrzegać zasad racjonalnego żywienia. Bardzo ważne jest spożywanie regularnych posiłków, co 3-4 godziny (min 4-5 posiłków dziennie). Istotne jest, aby nie podjadała Pani pomiędzy posiłkami oraz wyeliminowała z diety słodycze, słone przekąski oraz produkty wysoko przetworzone. Dieta powinna być urozmaicona i dostarczać składniki pokarmowe z różnych grup produktów.

Pozdrawiam,
Urszula Ignaczewska
www.dietetyknamiare.pl