Wpływ na zęby gumy do żucia?

Czy guma do życia rzeczywiście ma tak poztywny wpływ jak twierdzą w reklamach?
ponad rok temu

Ja na podstawie własnych obserwacji mogę powiedzieć, że widziałam więcej szkód spowodowanych intensywnym żuciem gumy - w postaci starcia szkliwa - niż korzyści.

Witam. Guma do żucia jest pomocna w oczyszczaniu zębów ( po zjedzeniu posiłku w pracy czy szkole ), gdy nie mamy możliwości ich umyć. Ale uwaga - żujemy maksymalnie 5 minut, po czym wypluwamy. Dłuższe, nawykowe żucie gumy może prowadzić do bruksizmu ( zgrzytanie zębami) a to już jest dla zębów niebezpieczne.Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Kluczowa jest higiena zębów – szczotkowanie oraz nitkowanie. Guma do żucia stanowi tylko dodatek, w momencie kiedy np. nie mamy szansy umyć zębów po posiłku lub ich przepłukać (w pracy, szkole itd.). Wtedy pomaga przywrócić odpowiednie pH w jamie ustnej i pobudza produkcję śliny. Warto jednak wybierać te z dodatkiem nie cukru, a ksylitolu – zdrowszego zamiennika cukru, który wspiera walkę z próchnicą i zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej. Pamiętajmy również, aby żuć gumę maks. kilka minut, zbyt częste żucie może wzmagać zgrzytanie zębami.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl