Uzależnienie od żucia gumy

Witam, uzależniłam się od żucia gumy. Od dłuższego czasu robię to na okrągło. Zauważyłam znaczny przerost mięśni żwaczy i ogromną dysproporcję twarzy. Czy da sie coś z tym zrobić? CZy dostawienie gumy do żucia może przynieść jakikolwiek efekt? Czy jedynym wyjściem jest już terapia botoxem?

Witam serdecznie. Warto zastanowić się do czego używa Pani gum do żucia. Żucie jest naturalnym sposobem na rozładowanie napięcia, podobnie jak ziewanie. Może warto spróbować innych sposobów na rozładowanie wewnętrznego napięcia albo znaleźć jego źródło. Pozdrawiam.