Całodobowa zgaga niezależna od spożywanego posiłku

Cierpię na całodobową zgagę niezależną od faktu spożycia posiłku, chociaż nieraz po jedzeniu jest po prostu silniejsza. Zgada dokucza mi przez cały dzień i noc, tak już od jakichś 3 lat. Czasami jest mi też niedobrze. Leki takie jak Ranigast lub Ortanol odrobinę zmniejszają moją zgagę, ale jej nie likwidują. Dla tej nieznacznej ulgi biorę kilka tabletek w ciągu dnia zamiast 1 lub 2 zalecanych. Wiem, że powinnam zrobić gastroskopie, ale panicznie się boję. O czym swiadczy taka nieustanna zgaga?

Dzień dobry,

proponuję porozmawiać z kimś kto miał robione to badanie i nie wspomina go najgorzej. I w tym przypadku w powiedzeniu ''strach ma wielkie oczy'' jest sporo prawdy. Proszę zwrócić uwagę na jakość Pani życia od 3 lat. Tylko Pani może wprowadzić pozytywne zmiany, początkiem drogi jest wykonanie gastroskopii i postawienie diagnozy. Lekarz pierwszego kontaktu może doradzić Pani środki uspokajające, umożliwiając wykonanie badania.
Pozdrawiam