Cervicitis chronica, koliocytoza, bez cech dysplazji

Witam, Co oznacza wynik z biopsji: Cervicitis chronica, koliocytoza, bez cech dysplazji. Mam infekcję hpv trwającą rok (hpv 16), pierwsza cytologia LSIL, druga wykonana po pół roku ASCUS. Brak podejrzanych zmian onkologicznych. Czy przy obecności "Cervicitis chronica" wirus może się wycofać? I jak to się leczy? Nie dostałam żadnych zaleceń ani leków. Mam 32 lata. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest wykonanie kolposkopii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.