Chcę bezpiecznie schudnąć: co powinnam robić?

Witam. Idzie wiosna i postanowiłam, że dobrze byłoby zrzucić 6 kg, bo w ciągu 2 lat jedzenia wszystkiego i niezbyt dużej aktywności fizycznej przybyło mi tu i ówdzie i źle się z tym czuję. Mam 16 lat, 167 cm wzrostu, a aktualnie ważę 59 kilo. Chciałabym zrzucić te 6 kg zdrowo i stale, co powinnam zrobić? Nie chcę stosować konkretnych diet, na to mam jeszcze czas, ale zależy mi na w miarę szybkim efekcie, a metabolizm mam szybki. Czy codzienne ćwiczenie na rowerku stacjonarnym przez 60 minut będzie dobrym rozwiązaniem na spalanie tłuszczu? Moim największym problemem są oczywiście biodra, uda i łydki. Z góry dziękuję za pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam.

Jak najbardziej ćwiczenia na rowerku stacjonarnym są polecane. Dodaj do tego 15 minut ćwiczeń siłowych wyorywanych przed treningiem tlenowym (rowerem), dzięki czemu tkanka tłuszczowa będzie skuteczniej spalana. Możesz ćwiczyć 15 minut po czym 40 minut jeździć na rowerku. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www. abccwiczenia. pl
W celu utraty masy ciała niezbędne są zarówno ćwiczenia jak i zmiana złych nawyków żywieniowych. Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule www. abcodchudzanie. pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.