Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, czy muszę skonsultować się z lekarzem?

Mam 21 lat biorę tabletki antykoncepcyjne już 1,5 roku, ale chciałabym przestać już brać. Chodzi mi oto czy muszę konsultować się z lekarzem w tej sprawie? Czy mogę odstawić sama po skończeniu opakowania? Z góry dziękuję.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nie napisała Pani jaki typ tabletek hormonalnych Pani przyjmuje. Większość środków antykoncepcyjnych można jednak odstawić w wybranym przez siebie czasie. Nie ma potrzeby, by zatem konsultowała się Pani z lekarzem. Proszę tylko pamiętać, że jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, wraz z zakończeniem przyjmowania preparatu, powinna Pani pomyśleć o innej metodzie antykoncepcyjnej. Proszę też, dla pewności zajrzeć do ulotki dołączonej do tabletek. Na pewno ten problem jest tam poruszony.