Chemioterapia przy nowotworze piersi a nie przyjęcie jednego z leków

Kobieta lat 57. 4 grudnia odjęcie prawej piersi i 13 wezłów chłonnych. W 3 stwierdzone zmiany. 9 stycznia pierwsza chemia , dożylna mocna. Objawy po chemii, wymioty- ustępują po lekach przeciwwymiotnych. Duża senność, osłabienie. Pytanie - był przypisany lek, PABI-DEXAMETHASON, nie brałam obawiając sie sterydów. Jaki wpływ na moje samopoczucie ma to że go nie brałam. Czy muszę go zażywać ?

Nie znam przyczyn dla których Pani konkretnie został zalecony, ale w przypadku toksycznych schematów chth jest on stosowany w celu obudowania prawidłowej ilości płytek krwi. W przypadku złych wyników nie podaje się kolejnego kursu chth.

To są małe dawki, proszę się ich nie obawiać i skoro lekarz prowadzący uznał za wskazane to przyjmować przepisane leki. Upraszczając, konsekwencją może być odroczenie kolejnego kursu chth a tym samym mniejsza skuteczność leczenia.