Chemioterapia przy zdiagnozowanym raku płuc

Witam,pytanie dotyczy mojego ojca, ma raka płuc zdiagnozowano go 3 lata temu, jest nieoperacyjny, wielkości 5x8 cm wokół jakiś płyn, przeszedł dwie chemie i radioterapię. W trakcie pierwszej chemii czuł się bardzo źle po i w trakcie drugiej wręcz przeciwnie, bardzo dobrze, nawet przytył. Moja mama na temat jego zdrowia mało mi mówi, jakby to był temat tabu,.nie wiem jakie są rokowania, a jakie są? Nie wiem czy lekarz onkolog prowadzący mojego ojca udzieli mi informacje. Proszę o odpowiedź,..

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekarz może Pani udzielić informacji, tylko jeśli tata wyrazi na to zgodę, z uwagi na to iż nowotwór jest nieoperacyjny i sporych rozmiarów rokowania są nienajlepsze, jednak każdy przypadek jest indywidualny i nie da się tego ocenić bez znajomości historii choroby pacjenta.
Pozdrawiam